Firma sprzątająca z Zabrza.
Działamy na terenie Gliwic, Zabrza,
Rudy Śląskiej, Bytomia i okolic!

Pranie i czyszczenie dywanów / tapicerki Tel: 739 079 770

W 10 punktach przedstawimy dlaczego warto powierzyć nam pranie dywanów:


1. Umówienie "odbioru dywanu u klienta"

2. Trzepanie dywanu w naszej siedzibie

3. Odkurzanie dywanu

4. Nanoszenie chemii w celu rozpuszczenia brudu - chemia marki TERSUS from USA (najlepsza na rynku)

5. Odplamianie, doczyszczanie mocno zabrudzonych miejsc

6. Czyszczenie maszynowe - szczotkowanie (Karcher BD6 43/150c)

7. Spłukanie chemii wraz z zabrudzeniami

8. Kontrola jakości

9. Suszenie dywanu

10. Dowóz czystego i suchego dywanu do klienta
DYWANY I TAPICERKI CZYŚCIMI METODAMI:1. Metoda Ekstrakcyjna polega na praniu i jednoczesnym zasysaniu brudu przez urządzenie. Jest to skuteczna metoda prania tapicerek, kanap, foteli, dywanów przy użyciu wysokiej jakości środków piorących bezpiecznych zarówno dla ludzi jak i środowiska. Pranie rozpoczyna się od spryskania powierzchni materiału tzw. prespreyem (środkiem który pozwoli skutecznie rozpuścić brud), następnie przy dużych zabrudzeniach szczotkujemy maszynowo lub ręcznie powierzchnię po upływie mniej więcej 5-10 min min. Następnie przystępujemy do prania urządzeniem do ekstrakcji. Środki użyte do prania pozwalają utrzymać materiał w czystości na dłużej i uwalniają materiał od przykrych zapachów typu dym papierosowy czy zwierzęta domowe a także uwalniają od roztoczy.

2. Czyszczenie parą tapicerek, dywanów, foteli, kanap, to bardzo szybki i skuteczny a przede wszystkim zdrowy sposób prania. Para wodna rozpuszcza nawet najbardziej głęboko umiejscowiony brud, a ponadto posiada właściwości dezynfekcyjne. Zatem usuwa bakterie, roztocza, zarodniki i grzyby. Para wodna usuwa również przykre zapachy takie jak dym papierosowy lub zapachy pozostawione po zwierzętach domowych. Następną z zalet jaką niesie za sobą ten rodzaj prania to brak wydzielania się oparów chemicznych podczas zastosowania, które może być niekorzystne dla zdrowia. Para doskonale wiąże kurz co sprawdza się w przypadku alergików. Czyszczenie parowe ma dużą gamę zastosowania, od prania tapicerek różnorakiego rodzaju oraz dywanów, po mycie okien, luster, podłóg każdego wyrobu bez pozostawiania smug. Parą również domyjemy łazienkę w każdym jej zakamarku, kuchnię z każdego tłuszczu. Urządzenia którym się posiłkujemy posiada gamę certyfikatów w tym Certyfikat Medyczny i Certyfikat HACCP.

czyszczenie parowe dywanow Gliwice Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Ruda ŚląskaDlaczego warto prać dywany w Ra-Complex ?

Zarówno dywany jak i tapicerki należą do materiałów niezwykle wrażliwych. Dlatego też do ich mycia, prania czy też czyszczenia należy wykorzystywać specjalistyczne narzędzia, a także wysoko wydajną i efektywną chemię. Nasza firma specjalizuje się w myciu, praniu oraz czyszczeniu wszelkiego rodzaju dywanów, a także specjalistycznych tapicerek, w tym tapicerek samochodowych. Jesteśmy w stanie doprowadzić Państwa dywan, mebel lub samochód do stanu niemalże idealnego.

Do prania dywanów i tapicerek wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, który doskonale sprawdza się w tej roli. Dodatkowo gwarantujemy, że Państwa rzeczy zostaną wyprane przez specjalistę, który nie naruszy, ani nie uszkodzi dywanu czy też tapicerki, nie spowoduje zmiany barwy, czy też uszkodzenia włosia w dywanie. Jesteśmy firmą, która od wielu lat działa w tym zakresie. Wyspecjalizowaliśmy się w tego typu pracach, dzięki temu nasza oferta jest niemalże bezkonkurencyjna.

Pranie dywanów i tapicerek może odbywać się u nas – po dostarczeniu do nas dywanu lub mebla. Usługę możemy wykonać również u klienta – w domu, biurze czy w lokalu użytkowym. Zapewniamy pełną fachowość i rzetelność. Dzięki nowoczesnej technologii możemy zastosować dwie, różne metody podczas prania dywanów. Pierwszą z nich jest metoda ekstrakcyjna, druga to zastosowanie pary wodnej. Po obejrzeniu dywanu lub tapicerki, wybierzemy taką metodę, która będzie najskuteczniejsza.

pranie tapicerki GliwiceCennik usług prania/czyszczenia dywanów i tapicerek:

Czyszczenie dywanów i tapicerki - 739 079 770

Dojazd do klienta do 15 km GRATIS!


Czyszczenia dywanów i tapicerki u klienta:

dywany z długim włosiemod 12 zł/m2
dywany z krótkim włosiemod 10 zł/m2
wykładzinyod 5 zł/m2 od 100 m2

Pranie dywanów w zakładzie:
dywany z długim włosiem od 12 zł/m2 / min 30 zł
dywany z krótkim włosiem od 10 zł/m2 / min 30 złMinimalny koszt zamówienia: 100 zł


PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ - 739 079 770 +
Pranie tapicerki samochodowej od 150 zł
Czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanej samochodowej od 150 zł
Renowacja skóry: (retuszowanie małych dziur, przetarć pęknięć, przebarwień, przywrócenie naturalnego koloru, malowanie, czyszczenie/ nawilżanie-pielęgnacja)
fotelod 350 zł
kanapaod 800 zł
kierownicaod 180 zł
naprawa jednego elementu150 zł


pranie dywanu Zabrze Gliwice Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Knurów
Nasze realizacje:pranie dywanu Zabrze Gliwice Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Knurów pranie dywanu Zabrze Gliwice Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Knurów

pranie dywanu Zabrze Gliwice Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Knurów pranie dywanu Zabrze Gliwice Bytom, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Knurów

pranie dywanu Gliwice przed i po - efekty pranie dywanu bliałego Gliwice przed i po - efekty

pranie dywanu bliałego Gliwice przed i po - efekty pranie dywanu bliałego Gliwice przed i po - efekty

pranie czyszczenie tapicerki van przed Gliwice przed i po - efekty pranie czyszczenie tapicerki van po bliałego Gliwice przed i po - efekty

pranie tapicerki samochodowej przed Gliwice przed i po - efekty pranie tapicerki samochodowej po Gliwice przed i po - efekty

usuwanie sierści z tapicerki samochodowej Gliwice- efekty usuwanie sierści z tapicerki samochodowej Gliwice- efekty


Ile trwa dojazd do klienta od Ra-Complex ?

Nasze usługi prania dywanów/tapicerki znajduje się w Zabrzu przy ul. Zamkowej 1 w pobliżu miast Bytom oraz Ruda Śląska dzięki czemu dojazd do klienta jest bezproblemowy i szybki. Do Centrum Bytomia dojazd trwa zaledwie10min. Dla klientów z dzielnic takich jak: Bobrek, Karb, Sząbierki czy Miechowice ok 5-6 min. Dojazd do mieszkańców samego centrum Rudy Śląskiej to ok 15 min przy czym mieszkańcy czekają krócej : Wirka - 13 min, Nowego Bytomia - 10 min a Rudy nawet 5 min!

Mapa dojazdu:

Ra Complex
Justyna Morawiec

ul. Zamkowa 1A;
41-800 Zabrze
NIP: 642-306-80-14

tel.: 739 079 770 - myjnia, pranie dywanow tapicerek, skóra
e-mail: racomplex2019@gmail.com

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 08:00 - 19:00
sobota 08:00 - 14:00
niedziela nieczynne

Znajdziesz nas po słowach: pranie dywanów, pranie tapicerek samochodowych, czyszczenie dywanów, czyszczenie tapicerek samochodowych, pranie tapicerki.